Korunma

Kendinizin ve çocuğunuzun sağlığını korumak için atılacak ilk adım günlük hayatınızdaki radyasyon yayan kaynakların ve bunlara maruz kalmanın ortaya çıkardığı sağlık risklerinin bilincinde olmak.

1. Günlük hayatımızdaki radyasyondan korunma:

Şunu kabul etmeliyiz ki bilgisayarlarımızdan, cep telefonlarımızdan ve televizyonlarımızdan çok büyük yarar sağlamaktayız. Fakat hamilelik ve çocukluk (hücrelerin çabuk hızla büyüme ve DNA yenileme) dönemi gibi risk seviyesinin yüksek olduğu dönemlerde radyasyona karşı korunmak önemli ölçüde hastalık risklerini azaltır.

RadiaShield® tarafından üretilen Belly Armor geniş ürün yelpazesiyle güvenli, kullanışlı, rahat ve etkin bir şekilde günlük hayatımızdaki radyasyona karşı koruma sağlar.

2. Daha az radyasyon yayan aletler kullanın:

Günlük hayatımızdaki radyasyonun tehlikeleri hakkında bilinçlendikçe cep telefonları gibi radyasyon yayan aletler konusunda yeni ifşaatlar zorunlu kılınıyor. FCC (Amerika’daki Federal Komünikasyon Komisyonu) vücudun içine çektiği radyasyon miktarını (SAR - Specific Absorption Rate) ölçmek için piyasadaki her aletten spesifik testler talep ediyor. Bu tür yayınlanmış testlere CNET veya Environmental Working Group sayfalarından ulaşabilirsiniz.

3. Radyasyon yayan aletlerin kullanım süresini ve vücudunuza olan yakınlığını sınırlandırın:

Genel anlamda radyasyonun yarattığı sağlık riskleri bu tür aletlere maruz kalmanın süresi ve yoğunluğuyla orantılıdır. Radyasyon yayan aletlerle geçirdiğiniz zamanı ve bu aletlerle kendinizin ve çocuğunuzun arasındaki mesafeyi arttırırsanız hastalık riskiniz de azalacaktır. Bunu nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi için kaynaklar sayfasına bakabilirsiniz.