Uzmanlar

“Mevcut FCC (Amerika’daki Federal Komünikasyon Komisyonu) ve uluslararası limitler günlük maruz kalınan elektromanyetik alanlardan ve radyo frekansı radyasyonundan insanları, özellikle çocukları, korumak için yeterli tedbirler almıyorlar. Mevcut güvenlik limitleri bu yeni tür teknolojilerin, kablosuz aletlerin olduğu ortamlarda yaşayan ve hergün bunları kullanan insanların sağlığını etkileyeceğini öngörmedi.”

Dr. David O. Carpenter, Tıp Doktoru; Albany Üniversitesi Sağlık ve Çevre Enstitüsü Direktörü (2009)

“Elektromanyetik alanlara maruz kalma ve artan kanser riski arasındaki inandırıcı bağ hakkında yeterince kanıt var ve bu yüzden bu alanlara maruz kalmayı, özellikle çocuklar için, limitlemek gereklidir.”

Dr. Martin Blank, Tıp Doktoru; Doçent Doktor, Columbia Üniversitesi Fizyoloji ve Hücresel Biyofizik Departmanı (2009)

“Çoktan meydana gelmiş bir sağlık sorununu teyit eden uzun vadedeki sonuçları beklemektense, ortaya çıkabilecek zararı önlemek için basit ve ucuz önlemler kullanmak çok daha iyi bir yol. O yüzden bu gibi durumlarda bilimsel kesinlik sağlanmadan harekete geçme konusunda hazırlıklı olmalıyız.”

Dr. Siegal Sadetzki, Tıp Doktoru, MPH; Gertner Enstitüsü Kanser ve Radyasyon Epidemiyoloji Bölüm Başkanı (Eylül 2009’daki Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda “Cep Telefonu Kullanımının Sağlığa Etkileri” Ödenekleri Komitesi’ne sunduğu kanıt)